11

 

با افتخار به استحضار به می رساند سومین دوره مسابقات کاپ فیزیک ایران، فرودین ماه سال ۱۳۹۴ در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می گردد.

 مسابقات کاپ فیزیک ایران و مسابقات مشابه می تواند نویدبخش تغییراتی مثبت در دانش آموزان و دانشجویان برای درک بهتر پژوهش و کار علمی باشد و به طبع آن باعث رشد روز افزون ایران اسلامی عزیزمان گردد.با توجه به اینکه دانشگاه علم و صنعت یکی از پیشتازان پژوهش در کشور می باشد،بی شک پرورش صحیح دانش آموزان را یکی از اهداف خود برای نیل به این اهداف می بیند.

 

خوشحالیم که اعلام کنیم، پس از برگزاری ۲ دوره موفقیت آمیز مسابقه کاپ فیزیک ایران، گام برمی داریم به سوی سومین دوره مسابقه کاپ فیزیک ایران. استقبال با شکوه دانش آموزان، دبیران، دانشجویان و اساتید گران قدر را برای سومین سال پیاپی انتظار داریم. بدین سان از شما دعوت می کنیم تا در این اتفاق بزرگ علمی شرکت کنید و با همکاری هم یک پیشرفت شگرف ایجاد کنیم.

به امید نگرش هایی نوین در آموزش و پژوهش استعدادهای کشور که موجب پیشرفت و سربلندی هرچه بیشتر ایران اسلامی عزیزمان گردد.

 

دور جدید مسابقات کاپ فیزیک ایران  هفته آخر فروردین ماه سال ۱۳۹۴ در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار خواهد شد.

 

مسابقه به صورت مباحثه ای می باشد. مسابقه از ۳ پی اف -PF-  (نبرد فیزیک) تشکیل شده است که هر نبرد دارای ۳  مرحله می باشد. در هر پی اف، ۳ تیم یا ۴ تیم –بسته به نوع قرعه کشی- شرکت خواهند کرد. ۳ تیم در یک اتاق به همراه داور ها حضور دارند و طی یک نبرد در ۳ مرحله مسابقه شرکت می کنند. در هر مرحله یکی از تیم ها ارائه دهنده (Reporter) است، یکی از تیم ها رقیب (Opponent) است و تیم دیگر منتقد (Reviewer) است.  بقیه تیم ها به موازات در اتاق های دیگر حضور دارند و چنین روندی را طی می کنند. بعد از هر نبرد جای تیم ها عوض می شود و در مقابل تیم های دیگر از مدارس دیگر شرکت خواهند کرد.

طبعا برای عزیزانی که اولین بار است که با این سبک مسابقه مواجه می شوند، روند کاملا مشخص نمی باشد. ولی جای نگرانی نیست، تمام مراحل به صورت منظم توسط داورها و سرپرست هر کلاس اطلاع رسانی می شود تا روند به خوبی طی شود. در ضمن ویدیوها و مطالبی در سایت قرار خواهد گرفت تا روند مسابقه را بیشتر تشریح کند. در حال حاضر دوستان می توانند تمرکزشان را روی آزمایش و بررسی سوالات بگذارند.

ادامه جزئیات مسابقه و همچنین توضیحات تکمیلی را در قوانین مسابقه می توانید مشاهده کنید.

 

زمان ثبت نام : تا پایان دی ماه [تا ۹ بهمن تمدید شد]

زمان مسابقه : ۲۹،۲۸،۲۷ فروردین ۱۳۹۴

محل برگزاری مسابقه : دانشگاه علم و صنعت ایران

محل دبیرخانه : ایران، تهران، میدان رسالت، خیابان هنگام، خیابان  دانشگاه، دانشگاه علم و صنعت ایران، معاونت فرهنگی اجتماعی، دفتر ارتباط با مدارس

 

1cc116f1-ea3a-43e1-b4a4-b3a04707c8fc

برنامه دوربین هفت شبکه آموزش با محوریت دومین دوره مسابقه کاپ فیزیک ایران