سوالات دوره سوم مسابقات [به همراه سوال صنعت]

همانطور که در قوانین مسابقات ذکر کردیم، ۱۷+۱ مسئله برای مسابقات مطرح گردیده است. ۱۷ سوال آن، سوالات مسابقات جام جهانی فیزیک ۲۰۱۵ IYPT می باشد که از این بخش میتوانید سوالات را مشاهده نمایید، و سوال 18ـم سوال مربوط به صنعت است که عبارتست از:

آینه ای طراحی کنید که علاوه بر ایجاد دید مناسب و مطلوب خودرو، شکل آیرودینامیکی مناسبی داشته باشد و کمترین صدای مزاحم را ایجاد کند.

تاثیر پارامترهای موثر را بررسی کنید و آیینه را بهینه را طراحی کنید.

Comments

 • دیگاه من در مورد این کار در ایران اینه که خیلی عالیه چون این کار اگه پیشرفت کنه با این کار هم کشورمان پیش رفت میکنه..
  این سوال ها سوال های بسیار خوب و معما مانند هستن که حل و انجام رساندنش یک سر گرمیه

 • با سلام. من زیاد با فیزیک رابطه خوبی نداشتم ولی الان احساس می کنم این خیلی میتونه به خلاقیتم کمک کنه و رابطم با فیزیک بهتر کنه

 • سلام.دیدگاهم رو بعدا بهتون میگم.اما من میخواستم بدونم که چرا دانشجویانو نمیذارین در گروهتون شرکت کنن؟لطفا اگه میشه اطلاع بدین.من و دخترخالموبرادرم وپسرخالم وپدرم دوس داریم در مسابقتون شرکت کنیم.

  • سلام 

   تشکر از توجه شما.

   بسیار عالی است که این قدر علاقه مند هستید.

   اگر الان دانشجو هستید می تونید به عنوان معلم از مدرسه خودتون یک تیم درست کنید و شرکت کنید…

   یعنی دانش آموزان رو کمک کنید تا شرکت کنند. در این مسابقه معلم های سرپرست نقش فعالی دارند و حقیقا در پیشرفت خود معلم ها هم تاثیر بسزایی دارد. تعدادی از اعضای کاپ فیزیک رشد علمی خود را درگیر بودن در این مسابقه به عنوان سرپرست می دانند.

   • سلام.خدمت aDMInمن علاقه شدیدی در شرکت در این مسابقه دارم اما بنا به این دلیل ها نمیتونم شرکت کنم یک نداشتن گروهی کامل دو ترک تحصیل کرده.اگر میشود راهنمایی کنید که میشود با یک گروه یک یا دو نفره شرکت کنم.من ۲۰%سوال هارو به انجام رساندم و به نتیجه خوبی رسیدم .میخوام شرکت کنم ولی به مشکلاتی برخوردم اگه میشه راهنمایی کنید که میشه دو نفره شرکت کنیم

ارسال پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *